پرش به محتوا

جنبش ترویج علوم رایانه و تفکر رایانشی در ایران

جنبش ترویج علوم رایانه و تفکر رایانشی یک ابتکار جسورانه است که به همه‌ی دانش‌آموزان کشور از مهد کودک تا دبیرستان امکان می‌دهد تا علوم رایانه را بیاموزند و به مهارت‌های تفکر رایانشی مورد نیاز برای خلاق بودن در اقتصاد دیجیتال، و نه صرف مصرف‌کننده بودن، مجهز شوند و شهروندان فعالی در دنیای فناوری محور باشند. اقتصاد در عرصه‌ی جهانی به سرعت در حال تغییر است و مربیان، سیاست‌گذاران، خانواده‌ها و رهبران کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای به این تشخیص رسیده‌اند که علوم رایانه و تفکر رایانشی یک مهارت بنیادی جدید است که برای بهره‌گیری مؤثر از فرصت‌های اقتصادی و تحرک اجتماعی ضروری است.

جنبش ترویج علوم رایانه و تفکر رایانشی

جنبش ترویج علوم رایانه و تفکر رایانشی یک کانون هم‌افزایی برای تعامل افراد و سازمان‌های علاقمند به آموزش علوم رایانه و تفکر رایانشی در مدارس است. ما ارائه‌دهندگان، مدارس و مناطق، سرمایه‌گذاران و محققانی را که با هدف ارائه‌ی آموزش‌های با کیفیت در زمینه‌ی علوم رایانه و تفکر رایانشی به دانش‌آموزان کشور کار می‌کنند، به هم متصل می‌کنیم.

مأموریت ما

مأموریت ما این است که فرصت‌های با کیفیتی برای یادگیری علوم رایانه و تفکر رایانشی را به بخش جدایی‌ناپذیری از تجربه‌ی آموزشی همه‌ی دانش‌آموزان و معلمان مدارس تبدیل کنیم.

استراتژی ما

ما با تعریف و تعیین یک دستورِ کار جمعی به همراه ارائه‌دهندگان محتوا، انجمن‌ها و گروه‌های آموزشی، محققان و حامیان، به مدارس و مناطق مختلف کشور کمک کنیم تا همه‌ی دانش‌آموزان بتوانند آموزش با کیفیتی در زمینه‌ی علوم رایانه و تفکر رایانشی دریافت کنند. ما به عنوان بستری برای اتصال ذینفعان مختلف، ارائه‌ی پشتیبانی از ابتکارات جدید و در حال توسعه، ردیابی و به اشتراک‌گذاری پیشرفت‌ها و دستاوردها و همچنین اطلاع‌رسانی به مخاطبان در سطح محلی و ملی عمل می‌کنیم.

به جنبش ترویج علوم رایانه و تفکر رایانشی بپیوندید